KYK Yurt Başvuru sonuçları açıklandı mı?

Bilindiği gibi KYK yurt başvuruları ağustos ayının son haftasında yapılmıştı. Peki KYK yurt sonuçları açıklandı mı? KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak? gibi merak edilen sorulara cevap verdik.

KYK Yurt başvurularının detaylarını daha önce yaptığımız haberimizde açıklamıştık. 24-28 Ağustos ‘ta e-devlet üzerinden yapılan başvurular değerlendirilmeye başlandı.

KYK Yurt Başvuru sonuçlarıPin
KYK Yurt Odasından Bir Görünüm

KYK Yurt başvuru sonuçları belli oldu mu?

Geçen yıl eylül ayında açıklanan KYK yurt başvuru sonuçlarının bu seneki ilan tarihi sorgulanmaya başlandı. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bu yıl da Eylül ayı içerisinden başvuru sonuçlarının açıklanması beklentisi var. Bunun yanı sıra öğrenci yurtlarında ranza sistemine geçildiği iddiası ve sosyal medya bu yönde yer alan haberler öğrencilerin oldukça tepkisini çekiyor. Yurt başvuruları için resmi açıklamanın Eylül ayında yapılması bekleniyor.

KYK Yurt Başvuru Ekranı ile sonuçlar açıklandığında herhangi bir yurt için hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, 415 bin 305 üniversite öğrencisinin GSB Yurtları’na başvuru yaptığını açıkladı.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın