KYK Yurt Başvuruları Nasıl Yapılır

KYK yurt başvuruları başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurtlara başvuruların alınmaya başladığını duyurdu.

KYK yurt başvurularını bekleyen milyonlarca üniversite öğrencisini ilgilendiren haber geldi. Kurum artık başvuruları almaya başladı.

KYK Yurt BaşvuruPin
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu

KYK Yurt Başvuru Ne Zaman Bitiyor?

Başvuruların pazar günü sona ereceği açıklanırken yurt ücretlerinin ise Eylül ayında belli olacağı açıklandı. Başvuru yapmak isteyenler 28 Ağustos Pazar gününe dek e-devlet üzerinden başvurularını yapmaları gerekiyor.

Kasapoğlu: Yurt kapasitemiz 800 bin den fazla

bakan açıklamasında, “Veriler, arşivler, geçmişiyle, bugünüyle her şeyiyle ortada. Devrimden bahsediyoruz. Yurt çalışmasında da devrimden bahsediyoruz. 190 binlerden 800 bine çıkarılmış kapasiteden hemen hemen yüzde 95’i ranzalıyken yüzde 10’a düşmüş bir sistemden bahsediyorum. Ortak banyo, tuvaleti, ısınması, beslenmesi… Her alanda özgün bir alan yaşam alanı. İşte bu yurtlar bu yıl başlattığımız uygulama seyahat sever, gençler rota çizip yaz boyu Türkiye’yi dolaşıp, yurtlarda ücretsiz konaklıyorlar. Böyle bir sistem dünyada eşi benzeri olmayan bir sistem.” dedi

Adınıza kayıtlı araçları sorgulama e-Devlet

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın