Mağaza Market-Sen ‘den A101 ‘e büyük suçlama: Ürünlerin son kullanım tarihi geçmiş

Mağaza Market-Sen, A101 mağazalarında, son kullanma tarihi geçen tavuk paketlerinin üzerindeki etiketlerin silindiğini ve şoklanarak bu ürünlerin satışa çıkarıldığını öne sürdü

T24 de yer alan habere göre A101 mağazası ürünler skt hilesi yapıyor. Mağaza Market-Sen, A101 mağazalarında son kullanma tarihi geçen ürünlerin çalışanlara zorla sattırıldığını öne sürdü. Mağaza Market-Sen, bozuk sütlerin bölge sorumluları tarafından kasadan geçirildiği ve son kullanma tarihi geçen tavuk paketlerinin üzerindeki etiketlerin silinip ürünlerin şoklanarak satışa çıkarıldığını açıkladı.

A101’de kurtlu yumurtalar gündem olmuştu

Geçtiğimiz günlerde bir tüketici A101 mağazasında görüntüler çekmişti. Bu görüntülülerde yumurta kolisinde yüzlerce kurtçuk olduğu görülüyordu.

Mağaza Market-Sen’in A101 hakkında yapığı açıklama

“A101’in son kullanma tarihi geçen ürünleri zorla sattırma politikası hâlâ devam ediyor. Mağaza Market-Sen üyeleri, bu rezilliğe son vermek için çektiği görüntüleri sendikasına ulaştırdı.

Gelen görüntülerde bir değil üç skandal var. Birincisi; bozuk sütler bölge sorumlusu tarafından kasadan geçirtiliyor. Bu ürünler “çöpe gidiyor” ama parasını A101 işçileri ödüyor. İkincisi; bozuk, patlamış, satılamayacak ürünler fire olarak yazdırılmadan çöpe attırılıyor.

Envanter sayımında çıkan bu açıkları A101 işçileri ödüyor.

Üçüncüsü; bozuk tavukların son kullanma tarihi siliniyor.

Şoklanarak satışa sunuluyor.

son kullanım tarihi geçmiş Mağaza Market-SenPin
Son kullanma tarihi silinmiş bir tavuk ürünü şoklanmış

A101 patronları her zararını işçinin sırtına yüklüyor. Bozuk ürünleri sahtekârlıkla satma suçuna işçileri de ortak etmeye çalışıyor. İşçiler ne patronların ne de bu suçun ortağı olmayacak. İşte Mağaza Market-Sen üyeleri bu rezilliği bir kez daha ortaya çıkarıyor.

Çalışma Bakanlığı da Tarım ve Orman Bakanlığı da tüm bu rezilliği hala seyrediyor. Çalışma Bakanlığı, işçinin cebine göz diken A101 patronlarını seyrediyor. Tarım Bakanlığı, emekçi halkın bozuk ürünlere mahkûm edilmesini seyrediyor.”

Büyük iddia! Süleyman Soylu istifa mı ediyor?

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın