Malatya Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2022

Malatya Eğitim Vakfı bursu 2022-2023 eğitim yılında da verilecek. Burs verileceklerde aranan şartlar ve başvuru tarihleri ne zaman. Hepsi haberimizde…

MEV Bursu, başta Malatya olmak üzere tüm ülke genelinde Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, Malatya Eğitim Vakfı tarafından belirlenen en az taban puanı alarak üniversitelere yerleştirilmiş, malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olan ve başarılı öğrencilere verileceği açıklanmıştır. 

İlk ve orta öğretim öğrencilerine, lisansüstü (yüksek lisans, doktora, sanatta yeterlilik vb.) öğrencilerine ve yurt dışında eğitim gören öğrencilere, açık öğretim öğrencilerine, öğrenim gördüğü sürede yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alan öğrencilere ve başka bir kamu veya özel kurumdan burs alan (Kredi ve Yurtlar Kurumunda alınan öğrenim kredisi alınması mümkündür) burs verilmemektedir.

Malatya Eğitim Vakfı Burs BaşvurusuPin
MEV resmi sitesinden bir görünüm

Malatya Eğitim Vakfı Bursuna Başvuru Tarihleri Açıklandı

MEV bursuna başvuru tarihleri belli oldu. Buna göre 12 Eylül-30 Eylül 2022 tarihleri arasına burs başvuruları toplanmaya başlanacaktır.

Bir öğretim yılı için 8 ay burs ücreti ödenmektedir. Burs kazananlara Ekim ayı itibariyle geçerli olacak şekilde en geç aralık ayında ilk ödeme yapılır, sonraki aylarda ise aylık olarak ödenmeye devam edilir. Burslar, Ekim-Mayıs ayları arası (8 ay) ödenmektedir.
Öğrenimine başarıyla devam eden öğrencilerin burslarının, burs almaya başladıkları tarihten başlayarak yukarıda yer alan Burs Verilmeyenler açıklamasındaki şartlar dışında, (başvurularını gerekli belgelerle yenilemeleri şartı ile )kayıtlı oldukları öğretim programındaki normal öğrenim süresi dahilinde devam etmesine özen gösterilir.   

Malatya Eğitim Vakfı bursları karşılıksızdır, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez. 
Ancak öğrenimini tamamlayan her MEV bursiyeri mezun olduktan sonra, imkânı olduğu taktirde ve imkanları dahilinde en az bir Türk gencine MEV aracılığı ile burs vermeyi, MEV’e maddi veya manevi katkıda bulunmayı, MEV tarafından yürütülen projelerde sosyal sorumluluk kapsamında gönüllü olarak yer almayı vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.

MEV Bursuna Başvuru Nasıl Yapılır?

Burs almak isteyen öğrenciler gerekli şartları sağlıyorlar ise online olarak başvurular açıldığında Burs Başvurusu sayfasından başvuruları gerçekleştirebilirler.

Aktif bursiyerler, başvurularını yaptıkları sırada dijital olarak belgelerini de yükleyebileceklerdir. Sisteme son giriş tarihi 30/09/2021 dir.

Belgerin ASILLARINI en geç 07/10/2021  tarihinde elimizde olacak şekilde bağlı oldukları şubeye (Merkez,Malatya,Ankara) e ulaştırmaları önemle hatırlatılır.

Aday bursiyerlerin başvuruları 2 aşamada tamamlanacaktır. 12/09/2022-30/09/2022 tarihleri arasında internet sitemiz üzerinden Başvuru Formlarını doldurmaları ve Onaylamaları gerekmektedir. Onayladıkları başvurular tarafımızca değerlendirilerek ÖN ELEME ye tabii tutulacak ve bu aşamayı geçenlerin kayıtlı e-posta adreslerine ya da telefonlarına 07/10/2022 tarihine kadar bildirim yapılacaktır.

Ön Elemeyi geçen bursiyerlere  SMS İLE BİLDİRİM yapılacak ve kendilerinden, 07/10/2022-14/10/2022 tarihleri arasında BELGELERİNİN Asıllarını (ÇIKTILARINI) teslim edecekleri Şubemiz bildirilecektir. 

Sizlerden istenen BARKODLU e-DEVLET çıktılarını zamanında gönderenler arasında yapılacak seçim sonucu Kesin Listenin 21/10/2022 tarihinde açıklanması planlanmıştır. 

Diğer burs ilanlarımızdan bir diğeri KAHEV Burs Başvuruları 2022 sayfasını da incelemeyi unutmayınız

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın