Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs Başvuruları Başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi tıpkı geçen yıl olduğu gibi lisans, ön lisans ve yüksek lisans öğrencilerine burs verecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi bursuPin
Burs ilanı

Geçen yıl 1600 TL burs veren Büyükşehir Belediyesi bu yılda verilecek bursları açıkladı. Buna göre 2022-2023 eğitim öğretim yıllarında yapılacak ödemelerin önlisans öğrencilerine 1500₺, lisans öğrencilerine 3000₺, 5 yıllık lisans öğrencilerine 3750₺, 6 yıllık lisans öğrencilerine ise 4500₺ ödeme yapılacağı açıklandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursuna Başvuru Şartları

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursu öğrencilere her yıl üniversitesinin ilk yıllarında verilmektedir. Öğrencilerden ekstra herhangi bir karşılık beklememekte, vatana millete hayırlı evlatlar olmasını temenni etmektedir. Karşılıksız burslar arasında yer alan bu burs öğrenciler tarafından büyük ilgi görmekte her yıl binlerce öğrenci burs başvurusu yapabilmek için Mersin Büyükşehir Belediye binasının yolunu tutmaktadır.

Büyükşehir Belediyesi bursları, öğrenci ayırt etmeksizin herkese vermektedir. Öğrencilerin ailesinden birinin Mersin’de ikamet ediyor olması yeterli olan burs için öğrencilerin belediyeye başvuru yapması gerekmektedir.

Başvuru linkine girdiğinizde sizi Lisans ve önlisans seçenekleri karşılamaktadır. Eğitim durumunuza göre olan kısmı seçtiğinizde aşağıdaki görselde yer alana benzer bir form bulacaksınız.

Pin
Başvuru Ekranı

Bu formda şehit veya gazi yakını olup olmadığınızı belirtmeniz gerekir. TC Kimlik ve Doğum tarihi bilgilerinizi girdikten sonra altta belirecek isim soy isim kısmının doğruluğunu teyit etmelisiniz. Arından iletişim numaranızı be Mersin ilindeki ikamet adresini yazmalısınız. Öğrenim gördüğünüz üniversiteyi belirttikten sonra başvuru işlemini tamamlamış olursunuz.

Başvuru şartları

  • Devlet üniversitelerinin 4 yıllık bölümlerini örgün olarak kazanmış olmak.
  • İlgili devlet üniversitesine kaydının yapılmış olması.
  • Özel üniversite kazananlar için %100 burslu kazanıp kaydının yapılmış olması.
  • Üniversiteyi kazanan öğrencinin 1. Derece yakınlarından birinin Mersin ili içerisinde ikamet ediyor olması ve bunu belgelendirmesi gerekmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi burs başvuru tarihleri

Belediyenin bursundan faydalanmak için 29 Ağustos – 11 Kasım 2022 tarihleri arasında başvuru yapılması gereklidir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi daha öncede Mersin Büyükşehir Belediyesi Yurt Başvuruları Başladı 2022 haberimizde yer aldığı gibi yurt başvuruları almaya başlamıştı.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın