Meteoroloji’den sağanak uyarısı. Tam 15 il…

Meteoroloji sağanak uyarısı yaptı. 15 il için yapılan uyarıda yeni haftaya başlarken vatandaşların dikkatli olması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hafta için güncel hava durumu tahminlerini açıkladı. Buna göre, İstanbul başta olmak üzere 15 ile sağanak yağış uyarısında bulunuldu. Öte yandan Meteoroloji, önümüzdeki saatlerde Edirne ve Kırklareli’nin kuzey kesimlerinde sağanak yağışlara bağlı sel uyarısı yaptı.

sağanak uyarısıPin
Meteoroloji hava tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durumu tahminlerini sosyal medyadan duyurdu. Yedi günlük tahminleri içeren haritayla birlikte yapılan açıklamada, “Hava sıcaklıklarının ülke genelinde artarak, güney ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.” denildi.

Haftalık tahminler ve sağanak uyarısı yapılan bölgeler

Meteoroloji yaptığı açıklamada Doğu Akdenizin yer yer parçalı bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Burdur, Düzce, Bolu, Karabük ve Van çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve doğu, Antalya’nın kuzeybatı, Kütahya’nın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Elektronik Para Kuruluşlarına Onay Resmi Gazete’de

5/5 - (2 votes)
Yorum yapın