NetFlix kullanıcılarını üzdü. İşte NetFlix yeni fiyatları

Netflix geçtiğimiz ay yaptığı zamların ardından bu kez de fiyatlarında yüzde 40’a varan artışlar yaptı. NetFlix yeni fiyatları;

Netflix Türkiye, nisan ayındaki dev zammın ardından abonelik ücretlerine yeni bir zam daha yaptı.

NetFlix yeni fiyatlarıPin

İşte NetFlix yeni fiyatları

  • Temel paket (480p çözünürlük): 37,99’den 45,99 TL ‘ye çıktı.
  • Standart paket (1080p çözünürlük): 57,99’den 69,99 TL ‘ye çıktı.
  • Özel paket (4K+HDR çözünürlük): 77,99’den 93,99 TL ‘ye çıktı.

Yeni üye olacak kullanıcılar için yeni ücretlerin geçerli olacağını duyuran Netflix, mevcut üyelerin tümü içinse bu değişikliğin aşamalı olarak sunulacağını açıkladı.

Plan değişikliği yapmayan mevcut üyeler için ise aşamalı şekilde değişikliğin uygulanacağı, mevcut üyelere, üyelikleri güncellenmeden 30 gün önce bir mail gönderileceği kaydedildi.

Netflix Türkiye, bir önceki zam sonrası yaptığı açıklamada “Hem içerik sayımız her gün artıyor hem de en yüksek kalitede işler üretmeye devam ediyoruz. Fiyat politikamızı da buna göre ayarlıyoruz ve tüm ülkelerde farklı dönemlerde fiyat artışı yapıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Yüzyılın Konut Projesinin Detayları Açıklandı

Öte yandan kısa bir süre önce Netflix’in, aynı evde yaşamayıp aynı hesabı paylaşan kullanıcıları engellemeye çalışacağına dönük haberler basına sızmıştı. Haberlerde, Netflix’in bu plan doğrultusunda bazı ülkelerde testler uyguladığı bilgisi yer almıştı.

GELİRLERİ ARTIYOR AMA ÜYE KAYBEDİYOR

Netflix’in temmuz ayında açıkladığı nisan-haziran dönemine ait bilançoda, şirketin gelirlerinin geçen yıla kıyasla artmasına rağmen global düzeyde üye kaybettiği görülmüştü.

Bilançoya göre şirketin yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği gelir geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8,6 artışla 7,9 milyar dolara çıktı. Firmanın geliri, geçen yılın aynı döneminde 7,3 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

Şirketin net kârı ise ikinci çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,5 artışla 1,4 milyar dolara yükseldi. Netflix’in geçen yılın ikinci çeyreğindeki net karı 1,3 milyar dolar olmuştu. Firmanın hisse başına düşen karı da aynı dönemde 2,97 dolardan 3,20 dolara çıktı.

Netflix’in abone sayısı ise yılın ikinci çeyreğinde 970 bin kişilik azalış gösterdi. Amazon Prime Türkiye’ye giril yaptığından beri henüz fiyat artışına gitmedi.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın