NSK Group Burs Başvuru 2022

Burs haberlerine hız kesmeden devam ediyoruz. NSK Group burs başvuru 16 Eylül tarihine dek sürecek.

NSK Group Bursu Hakkında Detaylar

Kurum iki tip burs sağlamaktadır. NSK Group, öğrenim gören yetenekli ve başarılı, ancak maddi olanakları iyi olmayan öğrencilere, eğitimde fırsat eşitliği vermek ve topluma yararlı olmalarını sağlamak üzere burslar verir. NSK Group’un verdiği burslar şöyledir.

NSK Group Başarı Bursu
NSK Group Çalışanlarının Çocuklarına Özel Burs

NSK Group Burs BaşvuruPin
Burs detayları belli oldu

NSK Group Burs Başvuru Tarihleri

Kurum burslara başvurular için 05 Eylül 2022 08:00 – 16 Eylül 2022 20:00 tarihlerini işaret etmiştir. Bursa lisans eğitimi alan her şartlara uyan öğrenci başvurabilir. Şartları aşağıda bulabilirsiniz.

NSK Group Bursu Kaç TL?

NSK Group Başarı Bursu, Lisans: 1200 TL olarak açıklandı

Başvuru şartları

a) Türkiye Cumhuriyeti Yasaları ve Atatürk ilkelerine bağlı olmak,
b) Milli duygulara sahip, örf ve adetlere uygun davranan, sağlam karakterli, güvenilir ve başarılı olmak,
c) Kendisi veya ailesi Bursa ili sınırlarında ikamet eden,
d) Dört yıl süreli tam zamanlı/örgün eğitim düzeninde yükseköğretim kurumuna kayıt yaptırmış olmak,
e) Askerlik ile ilişkisi olmamak,
f) Mal varlığı ve gelir durumunu açıklayacak belgelerle maddi desteğe ihtiyacı olmak, herhangi bir firma veya kuruluşta daimî eleman olarak çalışmıyor olmak,
g) Başka bir kurumdan maaş, ücret veya burs almıyor olmak,
h) Başarılı bir öğrenci olmak. (100 üzerinden en az 75, 4,00 üzerinden en az 3,00 ortalamaya sahip olmak), Bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak ve 3 taneden fazla başarısız dersi bulunmamak, hazırlık sınıfından 1.sınıfa geçen öğrenciler için; başarılı olarak geçmiş olmak.
i) Kazandığı okul giriş puanını ve son ders yılında aldığı ders notlarını, kayıt yaptırdığına dair ilgili okuldan alacağı belgeleri ibraz etmek,
j) Adli sicilde kaydı bulunmamak.
k) Yeni T.C kimlik kartına sahip olmak
l) Kimsesiz, doğal afet yaşamış, engelli ve aynı zamanda mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi durumu elverişli olmayan ailelerin çocuklarına burs verilmesi esas olup, burs verilecek öğrenci sayısının sınırlı olması durumunda, başarı derecesi yüksek olan adaylara öncelik tanınır.

NSK Group Burs Başvurusu İçin Tıklayınız

NSK Group Hakkında

NSK Group bünyesinde NSK Otomotiv, NSK Sıcak Metal Dövme, RAN Sinai Mamüller, ROTA North America LLC ve Kazangil Autopeças şirketleri bulunmaktadır. NSK Group, 15.000 m2’si kapalı olmak üzere toplamda 34.000 m2’lik alanda 2 fabrika 2 pazarlama şirketinde 400 personeli ile üretim ve satış-pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir.

Kuruluşu 1950 yılına dayanan NSK Group’ un direksiyon ve süspansiyon sitemleri üreten fabrikası NSK Otomotiv, Bursa’nın Karacabey İlçesi’nde bulunmaktadır. 1982 yılından bu yana rot imalatı yapan NSK Otomotiv, ticari araçlar, zirai traktörler, iş makinaları ve özel araçlar için ROTA markalı rot, rotbaşı, rotil, komple rot, rot mili, V kol, bugi kolu ve tamir takımı gibi direksiyon ve süspansiyon parçalarını üretmektedir.

Diğer bir burs haberimiz

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın