Öğrenciler Başkent Kart ile kırtasiye alışverişi yapabilecek

Ankara Büyükşehir Belediyesinin sağladığı Başkent Kart ile kırtasiye alışverişi yapılabilecek. Açıklama Ankara Kitap ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanı Müslüm Küçükarzuman ‘dan geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkent Kart sahibi öğrencilerin hesabına yatırılan eğitim destekleri, oda üyesi kırtasiyelerden alışveriş yapılırken kullanılabilecek.

Başkent Kart ile kırtasiye alışverişiPin
Müslüm Küçükarzuman

Başkent Kart ile kırtasiye alışverişi hakkında bilgilendirme yapıldı

Ankara Kitap ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanı Müslüm Küçükarzuman, “Ankara Kitap ve Kırtasiyeciler Odası olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi ile bir anlaşma yaptık. Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım kapsamında Başkent Kart ile 532 bin öğrenciye (120 bin ailede) eğitim öğretim yardımı yapıyor. Öğrenciye kitap ve kırtasiye yardımı için nakdi bir destek bu. Öğrenci gitsin eğitim öğretim ihtiyacı kırtasiyesini kendisi alsın diye. Öğrenciye Başkent Kart ile yapılan bu nakdi yardım sadece kırtasiyecilerimizde geçerli olacak. Oda olarak üyelerimize kodlar veriyoruz, kodlar pos makinesine tanımlatılacak. Sadece bizim pos makinelerinde geçecek. Bunun için odamız üyesi kırtasiyecilerimize ‘Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin anlaşmalı Kırtasiye Satış Yeridir’ diye afişlerimizi dağıtıyoruz. Kırtasiyeci esnafımıza da destek sağlayacak bu uygulamadan dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Benzine indirim haberi

Oyla post
Yorum yapın