Okullara 60 bin personel alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası okulların ihtiyacı için 60 bin temizlik personelinin alınacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine sonrası yaptığı açıklamada okullara 60 bin temizlik personeli alımı yapılacağını söyledi. Alınacak personellerin yeni seneye yetiştirileceğini söyledi. 

Okullara 60 bin personelPin

Kabineden sonra kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

“Düşük gelirlilerin konut ihtiyacı için 13 Eylül’de açıklama yapacağız. 

Otomobil için tedbirler aldık. Yeni tedbirler alacağız. İstihdamı her seviyede destekliyoruz. 

Öğrencilerin stajlarını İnsan Kaynakları Ofisi bünyesinde kurduğumuz ulusal staj programı ile gerçekleştirmesini sağladık. Bu yıl 100 bin öğrenci faydalandı ve daha da geliştiriyoruz. Ayrıca gençlerin üniversite bölüm tercihlerini yaparken daha isabetlki karar vermesi için danışman bilgi sistemini devreye aldık.

Üniversiteden mezun olanların kamu ve özel sektörde iş bulması için kurulan kariyer merkezlerini arttırıyoruz. Kamudaki işe alımları da kariyer kapısı üzerinden yapıyoruz. Görüldüğü gibi hangi alana mercek tutarsak tutalım kazanımlarına sahip çıkarak sıkıntıları da çözecek çalışmalar yapacağız.

Hazine ve Maliye Bakanı ile ekibi başta olmak üzere güçlü koordinasyon üzerinde sorumluluklarını yerine getirmektedir. 

Vatandaşlarımızdan sadece sabır ve destek bekliyoruz. “

OKULLARA 60 BİN PERSONEL ALIMI

“12 Eylül’de başlayacak eğitim öğretim yılına hazırlıklarımız devam ediyor. Ücretsiz ders kitaplarının basımı dağıtımı tamamlandı. 

MEB tüm okulların temizlik kırtasiye gibi bütçeleri temizlik işlerinde çalışacak 60 bin kişi okulların açılması ile göreve başlayacaklar”

Okullara 60 bin personel alım şartlarının bir kaç gün içinde netleşmesi bekleniyor. Yine size buradan detayları ileteceğiz

İBB yurt başvuruları başladı. 950 TL

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın