Onbinlerce insanın beklediği tarih geldi. Green card başvuruları başladı

Her yıl ABD’ye yasal yollarla yerleşmek için bir yol olan Green card başvuruları başladı. İşte green card resmi başvurusuna dair bilmeniz gerekenler ve başvuru takvimi…

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayıp, çalışma hakkı kazanmak isteyenlere kura ile verilen Green Card için başvurular başladı.

Green card başvuru takvimiPin
Green card başvuru takvimi

Green Card başvuruları 5 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında

Başvuruların yapılabileceği tarihler bu yıl 5 Ekim ila 8 Kasım tarihleri arası olarak belirlenirken sonuçlar 6 mayıs 2023’de açıklanacak. Başvuru yapabilmek için en az lise mezunu olmalısınız. Lise mezunu değilseniz son 15 yıl içerisinde en az iki yıl eğitim gerektiren bir meslekte 2 yıl çalışmış olmanız gerekir. Başvurmak için 18 yaşın üstünde olma şartı aranıyor

Evli kişilerin ayrı ayrı başvuru yapması da şanlarını artıracak bir etmen. Bununla beraber sadece çekiliş ile sonuçların belirleneceğini unutmayın.

Green card resmi başvuru adresi

Bir çok green card başvurusu sitesi bulabilirsiniz ancak unutmayın ki sadece 1 adet resmi site var. Diğerleri ise dolandırıcı ve tuzak siteler. Resmi başvuruyu yapabileceğiniz tek site: https://dvprogram.state.gov/ adresidir. Başvurular tamamen ücretsizdir bu da aklınızda bulunsun.

Green Card ‘a başvuru yaparken pasaport şart mı?

2022 Green Card çekilişi başvurularında artık pasaport şartı aranmayacak. Başvurmak isteyen adaylar, pasaportlarını yenilemeden başvuruda bulunabilecek.

Green card resmi başvuru adresi neresi?

Başvuru için tek gerçek adres https://dvprogram.state.gov/ sitesidir. Ayrıca başvuru ücretsizdir.

Başvuru sitesi İngilizce olduğu için tüm aşamaların iyi anlaşılması ve doğru cevaplanması gerekir. Ayrıca Green Card başvurusu yapan kişiler, bilgilerini hatasız bir şekilde girmelidir. Kısa süre içerisinde nasıl başvuru yapabileceğiniz konusunda da bir bilgilendirme yazısı yazacağız

green card nasıl başvurulur?Pin
Green card

Green card başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

Başvuru sahipleri başvurularının sonucunu (https://dvprogram.state.gov/) sitesindeki “Katılımcı Durum Kontrolü” sayfasına elektronik başvurularını yaptıktan sonra kendilerine verilen onay numaralarını girerek öğrenecek.

Eğer kurayı kazanamadıysanız gelecek senelerde tekrar başvuru yapabilirsiniz.

DV kurasını kazandığınızı öğrendikten sonra Katılımcı Durum Kontrolü sayfasındaki yönergeleri takip ederek istenilen formları Kentucky Konsolosluk Merkezi’ne (KCC) gönderiniz.

Green Card başvuru tarihi belli oldu 2022

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın