Orta Gelirlilere 100.000 Konut

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, daha önce duyurulan sosyal konutlardan sonra orta gelirlilere 100.000 konut yapılacağını açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesiyle ilgili olarak “100 bin konutu içeren bir konut kampanyası planlıyoruz. 81 ili kapsayacak” açıklamasında bulundu.

Kurum: “Orta Gelirlilere 100.000 Sosyal Konut Projesi”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum “Alt gelir grubuna yaptık. Emekliye, gazilere, şehit ailelerine gençlere. Şimdi inşallah sıra orta gelirde. Onu da yapacağız. Bu ay açıklamayı hedefliyoruz” dedi. Milyonlarca kişinin başvurduğu İlk Evim İlk İş yerim kampanyasının ardından orta gelirlilere hitap eden konut kampanyası yapılacak.

Orta Gelirli gruba sosyal konutPin
Murat Kurum

Hürriyet ‘de yer alan habere göre bakan sözlerine “İnşası devam eden tüm firmalar sürecin içerisine katılacak. Yılda 600 bin konut üretiliyor. Bunun yüzde 15-20’si bu skalaya giriyor. İnşallah tüm şehirlerde 100 bin konutu içerir bir kampanyayı başlatmak istiyoruz. Bu sayede yeni projelerin başlangıçlarını da hareketlendireceğiz, Düşük peşinat uzun vade olacak. Bankalarla beraber çalışmalıyız. Projenin finansmanına destek vermeleri için. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile de birlikte çalışıyoruz” diyerek devam etti.

Doğalgazda Kasım ayı tarifesi açıklandı

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın