OYAK Renault ‘un Bursa fabrikalarındaki işçilerine rekor promosyon

Akbank, OYAK Renault’nun Bursa fabrikasında çalışan 6 bine yakın çalışana 72 bin 500 TL maaş promosyonu verecek.

Son dönemde emekli promosyonları, ardından kamu kurumlarından maaş alanların promosyonları belli olmaya başlamıştı. Rekor farklı bir alandan geldi. Akbank ile anlaşma sağlayan Renault, Bursa fabrikalarındaki işçileri için 72500 TL ‘lik promosyon anlaşmasına imza attı.

OYAK RenaultPin
Fabrika işçileri heyecanla resmi açıklamayı bekliyo

Rekor OYAK Renault işçilerinde

Emekliler arasında Eylül’de promosyon önce 10 bine ardından 15 bine çıkacak yönündeki söylenti giderek artarken yeni bir rekor haberi daha geldi. Akbank’ın Renault çalışanlarına üç yıl için ödeyeceği miktar 72.500 TL olduğu iddia edildi. Sosyal medyada konuşulan iddiaların ardından Akbank bir açıklama yaptı.

Sabancı Holding kuruluşu Akbank’ın, TEB’in 41 bin 500 liralık rekorunu geride bıraktığı iddiası ise sosyal medyaya damga vurdu. Akbank’ın Oyak Renault çalışanlarına üç yıl için 72 bin 500’er lira vereceği iddia edildi. Konuşulanlara göre, üç yıl için ödenecek promosyon tutarıyla ilgili her bir çalışan adına Akbank‘ta bir hesap açılacak ve promosyon tutarı 30 Eylül’de seyyanen ödenecek. Ancak anlaşmanın noktalanmadığı belirtiliyor.

Yüzyılın Konut Projesinin Detayları Açıklandı

Akbank’dan son dakika açıklaması

Sosyal medya iddialarla çalkalanırken Akbank Twitter hesabından açıklama yaptı. Yapılan duyuruda sözleşmenin henüz yapılmadığı ve iddiaların yakan olduğuna dikkat çekildi.
5/5 - (1 vote)
Yorum yapın