Pegasus Öğrenci Pilot İlanı

Pegasus Hava Yolları deneyimsiz pilot alımı yapacağını duyurdu. Öğrenci pilot ilanının detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Pegasus Öğrenci Pilot Alımı Başvuru Şartları

1- T.C. Vatandaşı, Mavi Kart veya K.K.T.C. Vatandaşı,
2- 01.01.1982 ve sonrası doğumlu,
3- En az Örgün Öğretim Lisans Eğitimi Mezunu,
4- Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, muaf veya 2 yıl tecilli.
5- Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmayan,
6- SHGM onaylı, CPL/IR (A) (ATPL frozen theorical knowledge credited) veya ATPL Lisansı,
7- Uçuş Lisansına işlenmiş asgari ICAO Level 4 ve üzeri dil yeterliliği ve belgesi,
8- SHGM onaylı Class I Sağlık Sertifikası,
*Tip Eğitimi’ne kabul edilen adayların, Eğitim başlangıç tarihi öncesinde IR ve Class I tazelemelerini yapmaları beklenmektedir.

Online başvurusunu tamamlayan adaylar arasından asgari koşuları sağlayan adaylar Davranış Eğilimleri Envanteri’ne tabi tutularak kurul mülakatına davet edilir.

Öğrenci Pilot alımı pegasusPin
Pegasus

Adaylarımız Logbook, SHGM onaylı ATPL lisansı, ICAO Level belgesi, Sağlık Sertifikası, Lisans Diploması ve Adli Sicil & Arşiv Kaydı belgesi ile kurul mülakatına katılım sağlar.

Mülakatlar gerçekleştirilecek adımlar; Belge Kontrolleri, Kurul Mülakatı olarak ayrılır.

Kurul Mülakatı sonrası SIM değerlendirmesine girmeye uygun görülen adaylar, slot uygunluklarına göre SIM Değerlendirmesi‘ne davet edilir.

Kurul mülakatı ve SIM değerlendirmesi olumlu olan adaylar ITEP İngilizce Yeterlilik Sınavı ve PESTA Psikomotor Testi’ne katılmak üzere yönlendirilir.

ITEP İngilizce Yeterlilik Sınavı sonucu ve PESTA Psikomotor Testi sonucu Pegasus kriterlerince başarılı sayılan adaylara Psikolojik Görüşme Envanteri uygulanır. Uygun bulunan adayların Referans Kontrolü ve Uçuş Emniyeti Sicil Değerlendirmesi* gerçekleştirilir.
* Pegasus Hava Yolları kriterlerince “Deneyimli Öğrenci Pilot” sayılan adaylar için geçerlidir.

Süreçleri tamamlanan adaylar yapılacak Pegasus Hava Yolları İşe Alım Kurulu değerlendirmesine tabi tutulur. Kurul tarafından uygun bulunan adaylara açılan eğitim sınıflarına yerleştirilmek üzere teklif yapılır ve sınıf yerleştirmesi yapılan adaylar ile iletişime geçilir.

Süreç içerisinde herhangi bir adımda olumsuz olan adaylara elektronik posta yolu ile dönüş sağlanır. İlan hakkında diğer detaylar için; Pegasus işe alım sayfasını ziyaret ediniz.

Pegasus Pilot Başvuru Ekranı

Ayrıca Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 150 idare memuru öğrencisi alımı haberine de göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın