Sağlık Bakanlığı 27 bin Sözleşmeli Personel Alıyor

Son yapılan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı Türkiye Genelinde yaklaşık 27 bin sözleşmeli personel alımı yapacak. Alım yapılacak iş kolları hakkında da açıklama geldi. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman? İşte haberin detayları…

27 bin Sözleşmeli PersonelPin
20 bine yakın uzman doktor alımı yapılacak

Resmi Gazete ‘de yayımlanan ilana göre Sağlık Bakanlığına 2022 yılı sonuna dek doktor, ebe, hemşire, sağlık memuru gibi kadrolardan sağlık personeli alımları yapılacak. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Sağlık Bakanlığı 27 Bin Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı personel alımının detayları ortaya çıktı. Resmi Gazete ’de yayımlanan karara göre 2022 yılı sonuna kadar Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışacak sözleşmeli sağlık personelleri sayısı ve hangi branşlarda görev yapacakları belli oldu. Sözleşmeli sağlık personeli olarak istihdam edilecek personel sayısı 27 bin olarak belirlendi.

Hangi branşa kaç personel alımı yapılacak?

İşte en merak edilen sorulardan birinin cevabı. Alınacak sözleşmeli personelin branşlara göre dağılımı şu şekilde olacak;

19 bin 694 uzman doktor,
7 bin 114 doktor,
147 ebe,
38 sağlık memuru,
3 hemşire,
1 diyetisyen,
1 diş doktoru,
1 sağlık teknisyeni,
1 psikolog olmak üzere duyurusu yapıldı.

sözleşmeli personel alımıPin
Sağlık bakanlığı sözleşmeli sağlık personeli alımı

Sağlık Personeli Alımı Şartları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli sağlık personeli alımına dair detaylı duyurusu henüz yapılmadı. Bu sebeple adaylarda aranacak şartların tam olarak ne olduğu henüz bilinmiyor.
Mart ayında yapılan alımlarda aranan şartları hatırlayacak olursak, o dönem yapılan duyuru şu şekildeydi;

7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yapılacaktır.
657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.
Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Daha sonra gelebilecek açıklamalar için Bakanlığın resmi sitesi takip edilebilir. https://saglik.gov.tr/

Bir önceki haberimizdeki iş ilanlarını incelemek için Kamuya KPSS şartı olmadan işçi alımı sayfasını inceleyebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın