Serkan Taranoğlu kimdir

Serkan Taranoğlu kim, ne iş yapar, Sedat Peker onunla ilgili twit atınca merak edilen bu kişiyi araştırdık.

Sedat Peker’in Beykoz’daki evine el konmasının ardından sosyal medyadan attığı twitler yine gündem oldu. Sedat Peker’in bahsettiği Serkan Taranoğlu kimdir?

serkan tarancıoğlu kimdirPin
İşte o danışman

Serkan Taranoğlu kimdir, ne iş yapar?

Taranoğlu, Peker’in de bahsettiği gibi Cumhurbaşkanı danışmanlarından birisi. 1972 yılında doğan Taranoğlu, lisans eğitimini Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat bölümünde tamamlamıştır. 1997 yılında Başbakanlık bünyesindeki Osmanlı Arşivleri Genel Müdürlüğünde bir süre çalışmıştır. Daha sonra ise Özelleştirmeden sorumlu Devlet Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü,  Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Gübre Sanayi A.Ş. Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Taranoğlu son olarak 8 Ocak 2019 tarihli Resmi Gazetedeki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak görevlendirilmiştir ve halen bu görevi yürütmektedir.

Sedat Peker bugün attığı twitter gönderilerinde Taranoğlu ‘nun Ankara Panora Avm ‘de bazı isimlerle buluşup rüşvet pazarlığı yaptığını iddia etti.

Araç sahipleri Dikkat EGEDES Devrede! Cezası 2815 TL

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın