Sigortasız, çocuklu ev hanımlarına 1000 TL yardım

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuklu ev kadınlarına destekler sunmak için programlar hazırladı. Sigortalı olmayan, çocuklu ev hanımlarına 1000 TL yardım başvuruları yapılabilir.

Aileye katkı sağlamak için başlatılan yardımlar e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Peki kimlere 1000 lira devlet desteği sağlanacak? Şartları nelerdir?

Çocuklu Ev Hanımlarına 1000 TLPin

Çocuklu Ev Hanımlarına 1000 TL yardım başvurusu nasıl yapılır?

Başvuru yapacak ev kadınlarında aranan ilk şart sigortasız olmaları. Bu ilk şarkı karşılayan ev kadınlarına giyim, yakacak ve eşya yardımı olarak verilecek. Annelere yapılacak olan bu yardımı almak için hizmet binaları ya da e-devlet üzerinden başvuru yapılmaktadır. Devlet desteğinden yararlanmak için; TC vatandaşı olmak, işsiz olmak, Sigortalı olmamak, Aile gelirinin Muhtaçlık seviyesinin altında olması ve çocuk sahibi olmak

Kimlik bilgileriyle e-devlet sistemine girdikten sonra a Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasına girin. Daha sonra Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu yazan kısma tıklayın. Karşınıza çıkan başvuru seçeneğine tıklayarak başvurunuzu tamamlayın.

Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı 2022

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın