Sinop Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2022

SEV – Sinop Eğitim Vakfı burs başvuruları açıldı. Verilecek burs devlet ve vakıf (%75 ve %100 burslu) üniversitelerinde eğitim görmekte olan ve Sinop nüfusuna kayıtlı öğrencilere yöneliktir.

Sinop Eğitim Vakfı Burs Başvuru Şartları

  • Burs başvurusu yapacak aday mutlaka örgün eğitime devam ediyor olmalı,
  • Türkiye’deki devlet veya vakıf (%75 ve %100 burslu olmak kaydıyla) üniversitelerinden birinde 2. öğretim dahil olmak üzere ön lisans ya da lisans programlarına kayıtlı olmak
  • Dar gelirli olmak
  • Başarılı bir öğrenci olmak
  • Sinop nüfusuna kayıtlı olmak (Başvuran öğrenci, anne veya babasından birisinin kayıtlı olması dahi yeterli)

Başvuru Tarihleri ve Şekli

Sinop Eğitim Vakfı (SEV), 2022-2023 eğitim – öğretim döneminde burs başvurularını 5 Eylül- 2 Ekim 2022 tarihleri arasında kadar web sitemiz (http://www.sinopegitimvakfi.org) üzerinden online olarak yapabilirsiniz.

Kurum, verilecek bursun geri ödemesiz olduğunu açıklarken bur alacak öğrencilerden “Vakfın tanıtımını yapmayı, vakıf etkinliklerine -gönüllülükleri dahilinde- katılmayı ve iş hayatına başladıktan sonra imkan dahilinde SEV çatısı altında en az bir öğrenciye burs vermeyi vicdani yükümlülük olarak kabul ederler.” şartını sunuyor.

SEV Bursu Başvurusu İçin Tıklayınız

Sinop Eğitim Vakfı Burs Başvuru ŞartlarıPin
SEV Bursu Başvuru Ekranı

SEV Hakkında

Vakfın resmi sitesinde kendileri için şöyle bahsedilmektedir:

Sinop Eğitim Vakfı (SEV), eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan 43 kişilik Mütevelli Heyetinin girişimi ile “Sinoplunun eğitimine destek olmak” amacıyla 28.05.2015 tarihinde kuruldu. Sinop’un ve Türkiye’nin yarınlarında yetişmiş bireyler görmenin şartı, bugün öğrencilerimizi en iyi şekilde eğitebilmektir. Sinoplu Öğrencilerin Sinop’un Kültürel Değerlerine ve Memleketlerine olan aidiyet duygularının gelişmesini ve güçlenmesini sağlamaktır.

Burs haberlerimizden bir diğeri: Toroslar Belediyesi üniversite bursu veriyor. Tam 3200 TL

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın