Sosyal Hizmetler Kapsamında İstihdam Edilecekler İçin Tercihler Başladı Eylül 2022

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yayınladığı son dakika duyurusuna göre Sosyal Hizmetler Kapsamında çalıştırılacak personel için 2. dönem tercihleri başladı.

Bakanlık duyurusunda “2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun Ek 1 inci Maddesi kapsamında tanınan istihdam hakkından yararlanacak hak sahipleri için 2022 Yılı II.(Eylül) Dönem tercih işlemleri başlıyor.” açıklamasını yaptı.

Sosyal Hizmetler Kapsamında İstihdam EdileceklerPin
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Sosyal Hizmetler Kapsamında İstihdam Edilecekler için Eylül Dönemi Tercihleri

“Hak sahipleri tercihlerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden 08 Eylül 2022 – 20 Eylül 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri 20 Eylül 2022 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir.

Hak sahiplerince E-Devlet Kapısı kullanılarak www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden tercihte bulunulacaktır. Bu nedenle tercihte bulunmak isteyen hak sahiplerinin E-Devlet Kapısı’na giriş şifrelerine sahip olmaları gerekmektedir. Daha önce bu şifreyi edinen hak sahiplerinin yeniden şifre almalarına gerek bulunmamaktadır. Bu adaylar mevcut şifrelerini kullanmak suretiyle tercihte bulunabilirler. E-Devlet Kapısı giriş şifresi bulunmayan hak sahiplerinin PTT şubelerine giderek şifre almaları gerekmektedir.

Hak sahipleri tercih kılavuzuna Bakanlığımız internet sayfasından ve E-Devlet Kapısını kullanarak www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirler.

İlgililere duyurulur.”

Yukarıdaki açıklamayla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tercihlerin 8 Eylül Perşembe günü açılacağını ve son başvurunun 20 Eylül bitimine dek süreceğini açıkladı.

İlgili duyuru ile beraber Tercih Klavuzu da yayınlandı.

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Sosyal Hizmetler Kanunu
Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelik” hükümleri uyarınca
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Sosyal Hizmetler Kapsamında İstihdam Edilecekler için Eylül Tercih Kılavuzu

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın