Sosyal konut projesi kura çekimi canlı izle

Sosyal konut başvurularının sonlanmasının ardından 7 kasım 2022 itibariyle kura çekimleri başlıyor. Sosyal konut projesi kura çekimi canlı izlemek içine ne yapılır?

TOKİ kura çekimi, sosyal konut başvurusunda bulunan birçok kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Konuyla ilgili Bakan Kurum’dan bir açıklama geldi

İmei Kayıt ücreti 2023’te Bakın Ne Kadar Oluyor!

Sosyal konut projesi kura çekimi noter huzurunda yapılacak ve canlı izlenebilecek

Kurum’un açıklamasına göre; “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinde ilk kura yarın Şırnak ve Ardahan’da çekilecek. İlk 12 il için kura takvimi belli oldu.

TOKİ kura sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona eriyor. 31 Ekim’de tamamlanan konut başvurularının ardından milyonlarca vatandaş, TOKİ kura çekimi tarihleri için araştırmalarını hızlandırmıştı. 2+1 ve 3+1 konut sahibi olmaya hak kazanan kişilerin belirleneceği çekiliş tarihi açıklandı. Bakan Kurum, noter huzurunda ve dijital ortamda yapılacak TOKİ kura çekilişi tarihi hakkında bir son dakika açıklamasında bulundu. Buna göre, ilk kuraların çekileceği şehirler de belli oldu. 

Sosyal konut projesi kura çekimi noter huzurundaPin

Bakan Kurum, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bununla beraber Güneydoğu Anadolu Bölgemizde 5 ilimiz, Doğu Anadolu Bölgemizde 7 ilimiz olmak üzere 7-16 Kasım tarihleri arasında 12 ilimizdeki 22 bin 57 konutumuzun kura çekimlerini gerçekleştireceğiz.

Kuralarımız noter huzurunda, şeffaf bir şekilde ve canlı yayın olarak TOKİ’mizin resmi sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.”

TOKİ – Sosyal konut projesi kura çekimi canlı izle

5/5 - (2 votes)
Yorum yapın