Sosyal Konut Projesine ilk gün başvuru rekoru

Bir kaç aydır kamuoyunda konuşulmaya devam eden Sosyal Konut Projesinin detayları dün belli olmuştu. 14 Eylül itibariyle alınmaya başlanan başvurularda il gün tamamlanmadan başvuru rekoru geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Külliye’de yaptığı açıklamada 500 bin sosyal konut, 250 bin konut için arsa ve 50 bin dükkan projesi olduklarını anlatmıştı. Sosyal konut projesi tanıtımında konuşan Bakan Murat Kurum, “100 milyarları aşan yatırım değeriyle yüzlerce sektör harekete geçecek. İlk etapta 422 milyar, ikinci etapla toplam 900 milyar TL’lik yatırım olacak. 200 bin istihdam ve 2 milyon TL’lik ekonomik yatırım olacak.”

Sosyal Konut Projesine başvuru rekoru

İlk gün dolmadan yapılan açıklamaya göre başvuru sayısı 145 bini buldu. Konut projesine başvuru için gerekli şartları alttaki görselde bulabilirsiniz.

Sosyal Konut ProjesiPin
Başvuru şartları

İstanbul, Antalya, İzmir gibi kentlerde farklı, diğer büyükşehirlerde farklı ve büyükşehir olmayan kentlerde farklı fiyat tarifesi mevcut.

Büyükşehir olmayan bölgelerde;

2+1 konut 608 bin TL

3+1 konut 850 bin TL

Bu tutarların %10’u peşin alınacak. Ayrıca konut için başvuru yapanlar 500 TL, dükkan için başvuru yapanlar ise 2000 TL başvuru bedeli ödeyecek.

konut projesi taksitPin
2+1 ve 3+1 Evlerin Taksit Bilgileri

Konunun detayları; Yüzyılın Konut Projesinin Detayları Açıklandı

TOKİ Konut Başvurusu

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın