Sosyal Konut Projesinin Detayları Açıklandı

Yakında hayata geçirilecek sosyal konut projesinin detayları yavaş yavaş belli oluyor. Bakan Murat Kurum detayları basınla paylaştı.

Giderek artan konut krizi ve pahalılık sorununa çözüm olacağı iddiasıyla hayata geçirilecek olan projenin tüm şehirlerde olması bekleniyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olarak nitelendirilen projede detaylar belli oluyor. Hürriyet konuyla ilgili detaylı bir habere imza attı

Sosyal Konut ProjesiPin
Projenin deteyları belli oluyor

Bakan Kurum, Sosyal Konut Projesinin Detaylarını Paylaştı

Konutları alacakların asgari ücretli dahi olsalar taksitleri rahatlıkla ödeyebileceği bir sistem olacağını açıklayan Kurum, “Ödemelerin toplam hane gelirinin yüzde 30’unu aşmaması gerekiyor” dedi.

Projeyle ilgili bilgi veren Bakan Kurum, “Proje kapsamında İstanbul’da geliri 16 bin, diğer illerde ise 14 bin liranın altında olanlar ev sahibi olabilmek için TOKİ’ye başvuru yapabilecek. 30 yaş altı gençlere yaklaşık yüzde 20 kontenjan ayrılacak. Yaş skalası ve bir oran belirleyeceğiz. Diyelim ki konut projesine giremediniz, arsaya başvurup kendi evinizi de yapabileceksiniz. Yeni evliler diye bir kategori olmayacak, onlardan kastımız gençler. 240 aya kadar da vade imkanı olacak.” dedi.

İlerleyen günlerde detaylar geldikçe siz okurlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz – Asgari ücretliye ev! Kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı şansı doğdu. 81 ilde konut projesi 2022

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın