Süleyman Demirel Üniversitesi 12 Öğretim Üyesi Alım İlanı

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi 12 Öğretim Üyesi alacağını duyurdu. SDÜ öğretim üyesi alımı kontenjanları, başvuru şartları ve başvuru tarihleri ne zaman ? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

sdüPin
Süleyman Demirel Üniversitesi – Isparta

SDÜ’den yapılan açıklamada: “2 Kasım 2018 tarihli ve 30583 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik” kapsamında Üniversitemizin çeşitli birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ve 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Atanma ve Yükseltilme Kriterlerine İlişkin Yönerge hükümlerine göre aşağıda belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır. ” denildi.

Süleyman Demirel Üniversitesi 12 Öğretim Üyesi Alımı İçin Açık Pozisyonlar

Üniversitenin duyurusunda belirttiği pozisyonlarda Tıp Fakültesine, Sağlık Bilimleri Fakültesine, Mühendislik Fakültesine, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Eğitim Fakültesine öğretim üyeleri alınacağı duyuruldu. Açık pozisyonlar ile ilgili ayrıntılara alttaki görsellerde yer verdik.

Süleyman Demirel Üniversitesi 12 Öğretim ÜyesiPin
Süleyman Demirel Üniversitesi 12 Öğretim Üyesi kontenjanlarPin
SDÜ Açık Pozisyonlar

Başvuru Tarihi ve Yeri

İlana başvurular üniversitenin https://ikbasvuru.sdu.edu.tr internet sayfasından yapılacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihi itibariyle 15 (On beş) gündür. Adaylar öncelikle https://ikbasvuru.sdu.edu.tr adresinde yer alan çevrimiçi (online) başvuru sistemine kayıt olduktan sonra kişisel bilgilerini doldurup Öğretim Üyesi Personel Alımı İlanı için müracaat işlemlerini başlatacaktır. Müracaat eden adaylar başvurmak istediği ilan numarasını seçip aşağıda belirtilen istenen belgeleri ilgili alanlara yükleyip “Başvuru Yap” butonuna tıkladığında çevrimiçi (online) başvurularını tamamlamış olacaklardır. 

Başvurular üzerinde güncelleme yapılmak istenildiğinde mevcut başvuru silinerek, “İşlemler-Başvuru Sürecindekiler” menüsünden yeniden başvuru oluşturulabilecektir. Adayların başvuru esnasında gerçeğe aykırı bilgi ve belge sunması adli işlem başlatılmasına ve atamanın iptal olmasına sebep olacaktır.

Başvuru esnasında istenecek evraklar

  • Sisteme pdf formatında yüklenecek bir Özgeçmiş,
  • Askerlik bilgisi sisteme otomatik düşecektir. Bir hata var ise adaylar kontrol edip durumu ispat eden belgeyi sisteme yüklenmesi gerekir,
  • Eğitim bilgileri ilgili servislerden otomatik olarak gelmektedir. Aday, eğitim bilgilerinin eksik olduğunu düşünüyor ise buna ilişkin Diploma, geçici mezuniyet belgesi (Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge),
  • Yabancı Dil bilgisi (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen dil belgesi) ilgili servislerden otomatik olarak gelmektedir. Aday, Yabancı Dil bilgisinin eksik olduğunu düşünüyor ise buna ilişkin belgeleri ekleyecektir,
  • Bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren liste,
  • Fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık veya biyometrik),
  • Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair beyan

Ayrıca İstanbul Medipol Üniversitesi 36 Öğretim Üyesi Alımı ile ilgili bilgilere de bakabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın