Tarım Kredi Kooperatifi indirimleri “hayal kırıklığı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kaç gün önce “talimat verdim Tarım Kredi Kooperatifi ürünleri karsız satacak” dedi. Hemen ardından market yönetimi 15 Ağustos Pazartesi gününden itibaren 30’dan fazla temel gıda ürününde indirim yapılacağını açıklamıştı. Ama markete sabah saatlerinde gidenler büyük hüsran yaşadı…

Tarım Kredi Kooperatifi marketlerin “büyük indirim” adı altında bugün başlattığı kampanyalar hayal kırıklığı yarattı. Sabah saatlerinde marketlere akın eden vatandaşlar uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu.

Tarım kredi kooperatifi indirimleriPin
Vatandaşlar marketlere akın etti

Tarım Kredi Kooperatifinin “İndirim” duyurusuna vatandaş tepkili

Ancak fiyatlara bakan vatandaşlar duruma şaştı kaldı. Bir çok ürün bir iki hafta önceye göre artmış görünürken, indirimli diye satılan ürünlerde 30 kuruş, 50 kuruş, 1 TL gibi indirimler vatandaşı sinirlendirdi.

Sosyal medyadan görsel ve video paylaşan bazı vatandaşlar duruma “indirim yok bindirim var” diyerek tepki gösterdi.

Sabah saatlerinde yaşanan bu gelişmeler ve gelen tepkilerin ardından hükümet kanadı ve market yönetiminden henüz bir açıklama gelmezken bazı hükmet yanlısı gazetecilerin de vatandaşa hak verir nitelikte twitler attığı ve durumu doğruladıkları görüldü.

Muhalefet kanadında ise Kemal Kılıçdaroğlu attığı twit ile hükümeti ağır eleştirdi.

Öte yandan Tarım Kredi Kooperatif Marketlerin internet sitesine yansıyan bir indirim olmadığı da görülüyor. Tarım Kredi Kooperatiflerinden İndirim Açıklaması. 15 Ağutos’dan İtibaren… haberimizden sonra neler olacağını hep beraber izleyeceğiz.
5/5 - (1 vote)
Yorum yapın