Tarım Kredi Kooperatifi Market Bayilik Sistemi

Yakın zamanda enflasyonla mücadele kapsamında çeşitli ürünlerde indirime giden Tarım Kredi Kooperatifi Market bayilik sistemiyle sayısını artırmayı planlıyor. İşte bayilik almak için şartlar ve gerekli bütçe…

Bir süre önce fiyatlarında Cumhurbaşkanı’nın söylemi sonrası indirime giden Tarım Kredi Kooperatifi Market Bayilik Sistemi kurduğunu ve vereceği bayiliklerin esaslarını açıkladı. Hedef 1400 olan market sayısını yıl sonuna dek 2500 ün üzerine çıkarmak.

Tarım Kredi Kooperatifi Market BayilikPin
Tarım Kredi Kooperatifi Market Bayilik Verecek

Tarım Kredi Kooperatifi Market Bayilik Şartları

Önceki gün kamuoyu ile paylaşılan bilgilere göre Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nin mevcuttaki şube sayısının 1400’den 2500’e çıkarmak için yeni bayilik modeli hayata geçirilecek. Düzenleme ile birlikte KooperatiF, KoopmarkeT, KoopGrosS adındaki 3 farklı bayilik modeli için girişimci ve yatırımcılar başvuruda bulunabilecek.

KoopratiF, şirketin kendi bünyesinde açtığı standart market şubelerini kapsıyor. Halihazırdaki 1400 marketin isminin de KooperatiF olarak değiştirilmesi planlanıyor.

KoopMarkeT, tam da bayilik sisteminin ana yapı taşını oluşturacak. Böylelikle sistem bünyesinde faaliyet göstermek isteyen yatırımcılar KoopMarkeT ismi ile şube açarak Tarım Kredi Kooperatiflerinin sağladığı ürünleri tüketicilerine sunacak.

KoopGrosS ise sistemde dahil olan büyük marketleri temsil eden isim olacak. Bu market türünde dükkanın büyüklüğü minimum 1000 metrekare olacak ve nüfusu en az 400 bin olan şehirlere bu bayilik sistemi verilebilecek.

Yatırımın maliyeti

Bir bayilik açmak için yapılması gereken işlemler ve gerekli olan bütçenin çalışmalarında sona gelinde. Eylül ayı içerisinde hazırlanan bilgilerin kamuoyuyla paylaşılıp hızlı bir şekilde başvuruların toplanması amaçlanmaktadır.

Açıklanan bilgiler ışığında KoopMarket için minimum 600 bin TL civarında bir yatırım bedeli gerekebileceği, KoopGross için de minimum yatırım maliyetinin 2 milyonu aşabileceği öngörülmektedir.

Tarım Kredi Kooperatif Marketlerde müşterilere, temel gıdalar, atıştırmalık ürünler ve şekerlemeler, tavuk ve et ürünlerinin yanı sıra zaman zaman balık ürünleri, bakliyatlar, hazır ve donmuş gıda ürünleri, temizlik ürünleri, kişisel bakım ürünleri, içecek çeşitleri, kahvaltılık ürünler gibi temel market ürünleri sunulmakta olup, bayilik sistemiyle beraber rekabet edilecek zincir market gibi bu içeriğin çok daha fazla genişletilmesi beklenmektedir.

Gelişmeleri yine sayfamızdan siz değerli okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın