Terra Classic (LUNC) ‘nin bu haftaki rallisi ne anlama geliyor?

Henüz bir kaç önce kripto dünyasını sarsan haberlere konu olan Luna Foundation ‘un kripto ürünlerinden LUNC ‘nin bu haftaki yükselişini dikkatle takip ettik.

Geçen hafta %40’a yakın değer kazanan LUNC yükselişini bu haftada devam ettiriyor. Gün içerisinde fiyatı 0,00034 USD seviyesine çıkan kripto birimi şu dakikalarda 0,00029 dolardan işlem görüyor.

LUNC ralli grafiğiPin
LUNC güncel grafiği

Terra Classic (LUNC) fiyatındaki artışın sebebi ne?

Son 10 gündür sürekli bir çıkış ivmesi yakalayan Terra Classic pazarında baz önemli gelişmeler, token fiyatına olumlu etki etmeye devam ediyor. Bunlardan ilki Terra Classic ağının ağ yükseltmesiyle ilgili ortaya çıkan haberler olarak görülüyor.

Terra Classic geliştiricileri tarafından sunulan V22 güncellemesi, Blockchain ağına staking özelliği getirecek. Şu an oylama aşamasında olduğu bilinen bu güncellemenin büyük ihtimalle kabul göreceği düşünülüyor. Böylece bir zamanlar kripto sektörünün en gözde ağı olan ve ardından Terra Labs tarafından kaderine terk edilen Blockchain ağının tekrar önemli bir ivme yakalaması beklenebilir.

Popüler kripto trade borsası Binance de geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada gündemdeki güncellemeyi destekleyeceğini söyledi ve güncelleme tamamlanana kadar yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını açıkladı. Bu da Terra topluluğu tarafından olumlu fiyatlanan bir açıklama oldu.

luna classicPin
Luna Classic fiyatı nereye kadar gidecek?

LUNC tekrar 1 dolar olur mu?

LUNC ‘nin yaptığı ralliden sonra kripto camiası ve sosyal medyada bazı fenomen ve coin shilleyenlerin fiyatın tekrar 1 $ olacağı noktasındaki iddiaları dikkat çekerken önemli bir açıklama Eight Global’ın kurucusu Michaël van de Poppe ‘den geldi. Poppe LUNC’nin 1 dolara ulaşabileceğine dair iddiaları, gerçek dışı olarak değerlendirdi. Bunun da basit bir matematik hesabıyla rahatlıkla anlaşılacağını açıkladı

Bu gelişmelerin haricinde hafta başında Terra yönetişim uyarı botunun faaliyete alınacağına dair haber de topluluk tarafından olumlu karşılandı ve fiyat artışına katkı sağladı. Bo bot sayesinde Terra topluluğu ağ ile bağlantılı tüm faaliyetler hakkında anında bilgi sahibi olabilecek.

Terra Classic, şu an en büyük kripto paralar arasında 2,18 milyar dolar piyasa değerine göre 30. sırada yer alıyor. LUNC, ticaret hacminin en yüksek olduğu borsalar arasında Binance, KuCoin ve Gate.io ilk 3 sırayı oluşturuyor.

Akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi. Benzin ve Motorin fiyatı düşecek!

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın