TESYEV Burs Başvuruları Başladı

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı ‘nin Yüksek Öğrenim için TESYEV Burs Başvuruları başladı

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı, Devlet üniversitesi bünyesinde yer alan fakülte, enstitü, yüksekokul, konservatuar veya meslek yüksekokulunda ön lisans, lisans veya lisansüstü öğrenimi gören, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli, güvenilir ve başarılı engelli öğrencilerden, aşağıda belirtilen aday olma şartlarını yerine getirenlere, seçilmeleri halinde, burs yardımı yapmaktadır.

bursPin
Başvuru detayları

TESYEV Bursu Hakkında

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı engelli öğrencilerin ve bireylerin sorunlarıyla yakinen takip eden, bu sorunları çözüme kavuşturmaya çalışmayı, toplumdaki engelli bireylerin sesleri olmayı kendine misyon edinmiş bir vakıftır. 

Eğitim gören ve %40 ve üzeri sağlık kurul raporuna sahip bireylerin maddi durumları yetersiz ise bu öğrencilere burs vermektedir. Ayrıca, eğitimde kolaylık sağlamak adına bilgisayar ve sesli program yardımlarında bulunmaktadır. Sağlık alanında ise pek çok vatandaşın tedavi, ameliyat, ortez, protez, işitme cihazı gibi gerekli masrafları karşılamaktadır.

TESYEV Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyeti olmak,
  • % 40 ve daha yukarı derecede engelli olmak,
  • Mal varlığı ve gelir durumuna göre ailece maddi desteğe ihtiyaç duyulmalı, 30 yaşın üzerinde veya evli olunmamalıdır.
  • TESYEV dışında bir başka kurumdan burs alınmamalıdır. (KYK Bursları hariç)
  • Örgün eğitim türüne devam edilmelidir.
  • Kazanç getiren herhangi bir işte çalışıyor olmamak, gelir getirici herhangi bir mal varlığı bulunmamak
  • Kayıt olunan yılda  başvuruda bulunulmalı veya ara sınıflardan başvuru yapılıyor ise son sınıfta okuyor olunmamalıdır. (Meslek yüksekokullarının ikinci sınıf ön lisans öğrencileri hariç )  

Vakıf ve özel üniversite öğrencileri ile uzaktan eğitim öğrencileri (açık öğretim, dışarıdan eğitim ve yaygın eğitim) TESYEV Bursuna başvuru yapamaz.

Başvuru Süreci

Burs müracaatı, devam edilen öğretim kurumunun kendi bünyesinde kurulu bulunan burs komisyonu kanalıyla yapılmalıdır. Başvuru formu, TESYEV’in web sitesinden (www.tesyev.org), bürosundan veya duyuru yapılan öğretim kurumundan temin edilebilir.

Formlar eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalı ve ekinde istenilen belgelerle birlikte 21 Ekim 2022 tarihine kadar öğretim kurumlarının ilgili burs bürosuna teslim edilmelidir. Zira TESYEV’e yapılan şahsi başvurular geçersiz sayılacaktır.

TESYEV Bursu Başvuru Formu için TIKLA

Bursiyer Taahhütnamesi için TIKLA

TESYEV Bursu Başvuru Formuna Eklenecekler ListesiPin
TESYEV Bursu Başvuru Formuna Eklenecekler Listesi

TESYEV Bursu için başvuru tarihleri 2022

TESYEV bursuna başvuru yapabilmek için hali hazırda öğrencisi olduğu kurumun burs komisyonuyla iletişime geçmek gerekir. Başvurular bu kanal üzerinden yapılacaktır. Başvuru formu doldurularak belgelerle birlikte 21 Ekim’e kadar burs komisyonlarına teslim edilmelidir. TESYEV şahsi olarak burs başvurusu kabul etmemektedir.

Sağlanan burs bir yılda 9 ay olarak sağlanmaktadır.

Bir diğer burs haberimiz – Sütaş Başarılı Öğrencilere Burs Vereceğini Açıkladı. İşte Detaylar…

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın