TEV üniversite burs başvuru 2022

Türk Eğitim Vakfı yani bilinen adıyla TEV üniversite bursu imkanını bu yılda sürdürecek. 2650 TL olarak belirlenen bursa başvuru şartları belli oldu

Türkiye’nin en etkili sivil toplum kuruluşları arasında yer alan TEV (Türk Eğitim Vakfı) üniversite burs başvuru detayları belli oldu. TEV, üniversiteye yeni başlayan veya gerekli kriterleri sağlayan ara sınıf öğrencilerine ayda 2650 TL burs verecek.

TEV üniversite bursu başvurularıPin
Başvuru tarihleri

TEV üniversite bursu ne kadar oldu?

TEV bu yıl burs alacaklara desteği artırdı. Buna göre aylık 350 TL olan meslek lisesi bursu 575 TL’ye, üniversite bursu 800 TL’den 1325 TL’ye, yüksek lisans bursu 1200 TL’den 2000 TL’ye, doktora bursu 1600 TL’den 2650 TL’ye, üstün başarı gösteren öğrencilere verilen üstün başarı bursu ise 1600 TL’den 2650 TL’ye yükseldi.

TEV Burs Başvuruları Ne Zaman?

Burslar için 15 Ağustos – 2 Ekim tarihleri arasında başvuru yapılabilecek. Adayların başvuru için TEV’in WEB sayfasında yer alan bursiyer başvuru formunu doldurması gerekiyor.

TEV Bursuna Başvuru Şartları

TEV Eğitim (Yükseköğrenim) Bursu’ndan, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki devlet üniversitelerinde öğrenim gören;

  • T.C. uyruklu,
  • 25 yaşını aşmamış,
  • Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan,
  • Başka bir kamu kurumu veya özel kurumdan burs almayan (KYK Bursu dahil) öğrenciler faydalanabilmektedir.
  • 2022-2023 öğretim yılı için Türkiye sınırları içindeki devlet üniversitelerinde öğrenim gören KKTC uyruklu az sayıda öğrenciden de başvuru kabul edilecek
  • Öğrencilerin genel not ortalamasının 4,00 üzerinden en az 2,50 olması gerekmektedir. (Not ortalamasının uygun olması halinde adayların en fazla 1 başarısız dersi olabilir.)
tev başarı bursu Pin
TEV üstün başarı bursu

TEV Üstün Başarı Bursu Hakkında

TEV Üstün Başarı Bursu’na YKS’de, SAY, SÖZ, EA puan türlerine göre (bölüme yerleşilen puan türünde) sıralamada ilk 5.000’e giren, vakıf veya devlet üniversitelerinde öğrenim gören hazırlık, bir ve ikinci sınıf öğrencileri başvurabilmektedir. Ara sınıflarda öğrenim gören öğrencilerin ayrıca şu koşulları da sağlamaları gerekmektedir:

  • Hazırlık sınıfından birinci sınıfa geçen öğrencilerin hazırlık sınıfını başarıyla tamamlamış olmaları,
  • Birinci sınıftan ikinci sınıfa geçen öğrencilerin ise genel ortalaması 4,00 üzerinden en az 3,50 olması gerekmektedir. (100’lük sistemde not veren okullarda en az 87,5 olmalıdır).

12 Eylül – 2 Ekim 2022 tarihleri arasında başvuru yapılmaktadır.

TEV Lise Bursu Hakkında

TEV, lise düzeyinde Mesleki Ortaöğretim bursu vermektedir. Burslarımızdan T.C. uyruklu, maddi desteğe ihtiyacı olan, başarılı, başka yerden burs almayan öğrenciler faydalanabilmektedir

Detaylı tüm bilgileri TEV Resmi sitesinden alabilirsiniz

Burs Başvurusu Yapmak İçin Tıklayınız (Başvurular belirlenen tarihlerde açılacaktır)

Bir diğer burs haberimiz Şahinbey Belediyesi Burs Başvuruları 2022

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın