Tıp Fakültesi öğrencilerine burs imkanı

Tıp Fakültesi öğrencilerine bursu almak için 23 Eylül 2022 ‘ye kadar başvuru yapmaları hakkı tanındı. İşte Tıp öğrencilerine verilecek bursun detayları…

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Mikro cerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’nca desteklenen bursa başvuru şartları şu şekilde;

Tıp Fakültesi öğrencilerine bursPin
Tıp Fakültesi öğrencilerine burs
  • TC vatandaşı olmak,
  • Tıp Fakültesinde öğrenim görüyor olmak (lisans),
  • Mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,
  • Ara sınıflar için: Genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3 olmak,
  • Başka bir işte çalışmıyor olmak,
  • Başka bir kamu ve/veya özel kurumdan burs almamak (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan öğrenim kredisi ve burs alınmasının sakıncası bulunmamaktadır.)
  • 1’den fazla başarısız dersi bulunmamak.

Tıp Fakültesi Öğrencilerine Burs Ekranı

Yukarıdaki linkte tıklayıp sitede üyelik oluşturarak burs başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Kayıt esnasında e-posta adresine gelecek olan aktivasyon maili ile kayıt onayı yapılacaktır.

TİSK MCV bursiyeri olarak burs alımı öncesinde ve burs almaya başlandıktan sonra e-posta ve cep telefonu yoluyla aday ile iletişime geçilecektir. Bu sebeple geçerli bir e-posta adresi ve cep telefonu numarasıyla kayıt olunması gereklidir. Sisteme yüklenmesi istenen dokümanlarda eksik olması halinde adayın başvurusu geçersiz sayılacaktır.

TİSK ve MCV’nin belirlediği grup seçimleri yapacak

TİSK MCV Tıp Bursları Komisyonu, Yönetim Kurulu’nun görevlendirdiği üyelerden oluşmaktadır. Başvuru süresi sonunda komisyon tarafından ön değerlendirme yapılacaktır. Değerlendirmesi sonrası mülakata davet edilecek adaylara e-posta ve/veya SMS ile bildirim yapılacaktır. Ön değerlendirmede başarılı olan adaylardan, evraklarının asıllarını hazırlayıp; dosya halinde mülakat günü burs komisyonuna sunmaları beklenecektir.

Covid-19 önlemleri kapsamında mülakatların dijital ortamda yapılması, ertelenmesi veya evrak üzerinden seçim yapılması gibi durumlarda e-posta, SMS veya internet adresi üzerinden bilgilendirme yapılacaktır. Mülakat süreci tamamlandığında burs için uygun görülen aday listesi Yönetim Kurulu onayına sunulacaktır. Burs hakkı onaylanan öğrencilere bilgi verilecektir. TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Bursu almaya hak kazanan öğrenciler, e-posta ile bildirim yapıldıktan sonra belirtilen süre içerisinde yanıt vermediği takdirde, burs alma hakkını kaybedecektir.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bir başka burs/burslar çıkması durumunda, diğer burs/burslar iptal ettirilmelidir. Aksi takdirde TİSK MCV Bursu iptal edilecektir. Burs kazanan öğrenciler kendilerine belirtilecek bankadan bir hesap açtırarak hesap bilgilerini Vakfımıza bildirecektir. Burs kazananlara Eylül ayı için geçerli olacak şekilde ilk ödeme yapılacaktır.

TISK MCV Bursuna Son Başvuru Tarihi

Bursa başvuracak tıp fakültesi öğrencileri için son tarih 23 Eylül 2022.

Burslar, Eylül – Haziran ayları için (10 ay) ödenecektir. Diğer aylar için ödeme yapılmayacaktır. Süreç sonunda elenen adaylara e-posta ve/veya SMS ile bildirim yapılacaktır. Online Burs Başvuru Formu ile ilgili sorun yaşanması halinde [email protected] e-posta adresi üzerinden destek alabilirsiniz.

İş Bankası Memur Alımı: 13 bin TL maaş

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın