Toroslar Belediyesi üniversite bursu veriyor. Tam 3200 TL

Mersin Toroslar Belediyesi üniversite bursu sağlayan belediyeler arasına katıldı. Lisans öğrencilerine 3200, ön lisans öğrencilerine ise 1600 TL burs imkanı sunulacak.

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılında da üniversite öğrencilerinin eğitim sürecine verdiği desteği sürdürüyor.

Toroslar Belediyesi Üniversite bursu 1600 ila 3200 TL arasında değişiyor

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz yaptığı açıklamada bu yıl Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi olarak, üniversite öğrencilerinin eğitim sürecine verdiği desteği sürdüreceğini söyledi. Belediye, üniversiteyi kazanan lisans öğrencilerine 3 bin 200 TL, önlisans öğrencilerine ise bin 600 TL yardım yapacak.

Toroslar Belediyesi Üniversite bursu Pin

Toroslar Belediyesi Burs Miktarları

Başvuru Süreci ve Şartları

Belediye bursları verirken maddi durumu iyi olmayan, başarılı ve ilk kez üniversiteye yerleşmiş öğrencilere öncelik verecek. Ayrıca burstan sadece Toroslar’da ikamet eden öğrenciler faydalanabilecek.

Toroslar Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısının gündeminde yer alan üniversite öğrencilerine eğitim yardımı oy birliğiyle kabul edildi. ÖSYM tarafından yapılan 2022 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda Açık Öğretim Fakülteleri hariç olmak üzere Türkiye’de yerleşik devlet üniversitelerinin bölümlerini kazananlar ile Türkiye ve KKTC’de yerleşik vakıf üniversitelerinin bölümlerini tam burslu kazananlar bu yardımdan yararlanabilecek. Ailesi Toroslar’da ikamet eden ve burs başvurusu koşullarını sağlayan öğrenciler, ilk yıl için ve bir defaya mahsus olmak üzere Toroslar Belediyesinin karşılıksız eğitim yardımı için başvuruda bulunabilecek.

Toroslar Belediyesi burs başvurusu için son tarih 30 Eylül 2022 olarak duyuruldu. Belediye’deki toplantının ardından açıklama yapanToroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, eğitim yardımının öğrencilere ve ailelerine hayırlı olmasını dileyerek, “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam ediyoruz. Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerini kazanan öğrencilere 3 bin 200 TL, 2 yıllık bölümleri kazanan öğrencilere de bin 600 TL karşılıksız yardımda bulunacağız. Eylül ayı içerisindeyiz. Bu yardımların öğrencilerimize bir an önce ulaşmasını istiyoruz. Onların yüzlerinde bir tebessüm bırakabilirsek ne mutlu bize” dedi.

Toroslar Belediyesi Burs Başvuru Ekranı

başvuru ekranıPin

Denizli Büyükşehir Belediyesinin lise bursu haberi için tıklayınız

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın