Transformers’ın ünlü seslendirmeni Ayhan Kahya vefat etti. Ayhan Kahya kimdir?

Transformers filminde “Optimus Prime”ı, Türkçe seslendiren Ayhan Kahya’nın 57 yaşında hayatını kaybettiği öğrenildi. Ayhan Kahya kimdir? kaç yaşındaydı?

Ayhan Kahya kimdir?Pin
Ayhan Kahya

Adı en çok seslendirdiği Optimus Prime ve Avengers’daki Thanos karakterlerindeki seslendirme ile bilinen ses sanatçısı Ayhan Kahya‘dan acı haber geldi. 57 yaşındaki Kahya’nın hayata veda ettiği öğrenildi. Acı haber, ‘Oyuncular Sendikası’nın resmi sosyal medya hesabından duyuruldu.

Oyuncu Sendikası sosyal medya hesabından “Değerli meslektaşımız Ayhan Kahya, hayatını kaybetti. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır dileriz. Başımız sağ olsun” paylaşımını yaptı.

Ayhan Kahya kimdir?

Seslendirme sanatçısı Ayhan Kahya 1965 yılında dünyaya geldi. Onu en çok Transformers sinema filminde Optimus Prime’ı, Avengers: Infiniy War ve Endgame’de ise Thanos karakterini seslendirmeleriyle biliyoruz.

İşte Ayhan Kahya’nın seslendirme yaptığı bazı eserler; Gülün Adı, Evde Tek Başına, Temel İçgüdü, Gerçek Yalanlar, Babam Söz Verdi, Space Jam, Matrix, Pokemon, 15 Dakika, Harry Potter ve Felsefe Taşı, Kediler ve Köpekler, Asabiyim, Hz. Muhammed (S.A.V), Aşkta Herşey Mümkün, Ayı Kardeş, Büyük Balık, Gizemli Nehir, Terminatör 3, The Matrix Reloaded, Kahraman İnekler, Shrek 2, Köpekbalığı 2, Kebab Connection, Kırmızı Başlıklı Kız, Minik Fil, Süperman Dönüyor, 28 Hafta Sonra, Beowulf, Büyük Hazine, Ratatoulle, Red Kit, Hancock, Hellboy II, Hızlı Yarışçı, Kara Şövalye, Vol., Yıldız Savaşları, Fi Tarihi, G-Force, Prenses ve Kurbağa, Terminatör Kurtuluş, Transformers, Alice Harikalar Diyarında, Oyuncak Hikayesi, Robin Hood, Titanların Savaşı, Pek Yakında, Bilal Özgürlüğün Sesi, Pete ve Ejderhası.

İlk Evim İlk İşyerim projesi başvuruları başladı. İşte başvuru şartları

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın