TSK Muvazzaf Subay Alımı 2022

TSK ve Milli Savunma Üniversitesinde görevlendirilmek üzere dış kaynaktan muvazzaf subay alımları gerçekleştirilecek. Detaylar ve başvuru kılavuzu haberimizde

Türk Silahlı Kuvvetleri yaptığı son duyuruda Kuvvet Komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesinde görevlendirilmek üzere muvazzaf subay 2022 alımlarını gerçeklerecek.

Başvuru Tarihleri ve Şekli

Adaylar için başvuru linki – Tıkla

Başvuru kılavuzu – Tıkla

Adaylar 25 Eylül 2022 saat 23:59 ‘a dek başvurularını tamamlamak zorundalar. Sınav Yerleri olarak MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/Ankara adresi açıklandı.

TSK Muvazzaf Subay Alımı Esasları

  1. Başvuru, sınav ve sınav sonrası işlemlere ait kurallar bu kılavuzda açıklanmıştır.
  2. Alım süresince her türlü duyuru https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapılacaktır.
  3. Bu kılavuzda yer alan kurallar ile başvuru süresi, kılavuzun yayım tarihinden sonra Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerekli görüldüğünde değiştirilebilir.
  4. İnternet sitesinden yapılan duyurular tebligat niteliği taşımakta olup, adayların adreslerine ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
  5. Yapılacak seçim aşamalarında başarılı olarak yerleştirme/sınıflandırması yapılan ve askeri eğitimlere tefrik edilen adayların askeri eğitim başlangıç tarihi itibariyle devam etmekte olan doktora, yüksek lisans, kurs, eğitim, sınav vb. faaliyet/işlemleri nedeniyle yapacakları erteleme ve geç katılma taleplerinin eğitimin devamlılığı açısından kabul edilmeme durumuna karşılık, eğitimlere tefrik edilecek adayların söz konusu işlem/faaliyetlerini askeri eğitim öncesinde düzenlemesi faydalı olacaktır.
  6. Bu kılavuz, sadece içeriğinde belirtilen statü ve sınıflardaki personel temini faaliyetleri için geçerlidir.

01 Ocak 2022 tarihi itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;

  • Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1995 ve
    daha sonraki doğumlular)
  • Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1990 ve daha sonraki doğumlular),

Askerlik hizmeti devam etmekte olan yedek subay, yedek astsubay, erbaş ve erler, Askerlik hizmetinden terhis olanlar (hakkında “yedek subay olamaz”, “yedek astsubay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar), Herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı mecburi hizmet sorumluluğu olmayan ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt edenler, başvurabilecektir.

TSK Muvazzaf Subay AlımıPin
Pin
Pin

Yukarıdaki şartlar dışında sağlık vb diğer tüm detayları kılavuzda bulabilirsiniz.

Randevu sınırlaması – 1 ayda en fazla 3 kez randevu alınabilecek

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın