TÜİK Sözleşmeli Personel Alım İlanı Ağustos 2022

TÜİK sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Kurumdan yapılan açıklamayla 4/B sözleşmeli personel alım ilanı duyuruldu. Şimdi iş ilanı ile ilgilenenlerin “TÜİK Sözleşmeli personel alımı ne zaman?” ve “TÜİK Sözleşmeli Personel Maaşları Ne Kadar?” gibi sorularına cevap verelim.

Pin
TÜİK Binası

TÜİK 4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

“Türkiye istatistik Kurumu Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi doğrultusunda, 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın aşağıda dağılımı gösterilen şekilde 2 (iki) Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile 17 (on yedi) Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) toplam 19 (on dokuz) Sözleşmeli Personel alınacaktır.

Adayların Strateji ve Bütçe Başkanlığı (https://kamuilan.sbb.gov.tr/), Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (www.tuik.gov.tr) ve Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı Platformu (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) internet sitelerinde bulunan ilanı inceleyerek, şartları sağlayanların başvurularını 03/08/2022-12/08/2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden “Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet adresinden elektronik ortamda yapmaları gerekmektedir.” denilerek ilan paylaşıldı.

Son Dakika! ÖSYM Başkanı Görevden Alındı haberimizin detayları…

TÜİK Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjanları

Kurum yapacağı alımlarda belirlediği kontenjanları alttaki gibi duyurdu.

TÜİK Sözleşmeli Personel AlımıPin
Tüik İş İlanı Sözleşmeli Personel Kontenjanı

TÜİK sözleşmeli personel alımında Kpss şartı var mı?

Başvuru yapacak adayların KPSS’den en az 60 puan almış olmaları gerekiyor.

TÜİK Personel Alım Başvuru Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 • Tercih edilecek pozisyon için aranan nitelikleri taşıyor olmak,
 • 2020 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Ön lisans düzeyi için KPSS P93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSS P94 puanı esas alınacaktır. KPSS’den en az 60 puan almış olmak,
 • Başvuru tarihinde 30 yaşını doldurmamış olmak,
 • Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,
 • Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak,

Başvuru Esnasında İstenen Belgeler Nelerdir?

 • Diploma veya mezuniyet belgesi, (E-devlet üzerinden alınan barkodlu belgenin sisteme yüklenmesi gerekmektedir.)
 • KPSS sonuç belgesi, (E-devlet üzerinden alınan barkodlu belgenin sisteme yüklenmesi gerekmektedir.)
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi, (Erkek adaylar için e-devlet üzerinden alınan barkodlu belgenin sisteme yüklenmesi gerekmektedir.)
 • Güvenlik Görevlisi pozisyonuna müracaat edecek adayların, geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı (silahsız),
 • Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında tam zamanlı olarak görev yapmakta iken kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurdukları ile ilgili eski kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesi. (Söz konusu belgenin sisteme yüklenmesi gerekmektedir.)

İlanın daha geniş ve detaylı haline ulaşmak için Resmi Gazete TÜİK Sözleşmeli Personel Alımı

5/5 - (2 votes)
Yorum yapın