Turing Burs Başvurusu 2022

Turing Burs Başvurusu ekranı açıldı. Yapılan duyuruda bursa başvuru yapabilecek öğrencilerde aranan kriterlere de değinildi.

Turing Burs BaşvurusuPin
Turing Burs Duyurusu

Turing Burs Başvurusu için şartlar

 • Sadece İstanbul ve Ankara’daki üniversitelerde okuyan öğrenciler Turing bursuna başvurabilecektir. Diğer şehirlerdeki üniversitelerden gelen başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • Bu şehirlerdeki (İstanbul ve Ankara) Vakıf ve Özel üniversitelerde okuyan öğrencilerin %100 burslu olması gerekmektedir.
 • Başvuru esnasında eksik ve hatalı bilgi yazanların başvurusu sayılmayacaktır.
 • Lise mezuniyet notunuzu ve ÖSYM başarı sıranızı doğru bir şekilde yazınız. Üniversiteye yeni kayıt olan öğrencilerin ÖSYM yerleştirme belgesini, ara sınıfta olan öğrencilerin transkript belgesini yüklemesi zorunludur.
 • Burs başvurusunda vesikalık ölçülere uygun fotoğrafınızı yüklemezseniz başvurunuz dikkate alınmayacaktır.
 • Burs miktarı ve süresi web sayfamızdan ileriki günlerde açıklanacaktır.
 • Turing Burs başvuruları tamamlandıktan sonra, Turing Burs Komisyonu tarafından tüm başvurular değerlendirilecek ve burs mülakatına hak kazanan öğrencilerle iletişime geçilecektir.
 • Burs başvurusunu sadece bilgisayar üzerinden yapınız, cep telefonu üzerinden yapılan başvurularda hata oluşmaktadır.
 • Turing burslarına son başvuru tarihi 16 Eylül 2022, saat 23:59’a kadardır.
 • Başvuruyla ilgili tüm sorularınızı [email protected] adresine mail atabilirsiniz.
 • Üniversite, Fakülte ve Bölüm bilgileriniz sistemde bulunmuyorsa, bölümünüzü eklememiz için, yine aynı mail adresine; (Üniversite/ Fakülte /Bölüm) şeklinde bize bildiriniz, eksik bilgiler en kısa sürede sisteme eklenecektir.

Turing Burs Başvuruları ne zaman?

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumunun bu yıl vereceği burslar için başvuru ekranı açıldı. Buna göre 16 Eylül 2022 gün bitimine dek başvurularınızı yapabilirsiniz.

Turing Bursuna Nasıl Başvuru yapılır?

Turing 2022 bursuna başvurmak için kurumun burs başvuru sayfası kullanılacaktır. En geç 16 Eylül’e kadar yukarıdaki şartları sağlayan öğrenciler bursa başvuru yapabilirler.

başvuru ekranı turingPin
Başvuru Ekranı

Turing 90 Başarılı Öğrenciye Burs Verecek

Yapılan açıklamaya göre; “Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’nun, “90. Kuruluş Yıldönümünde 90 Başarılı Öğrenciye Burs” sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi 10. yılına girdi. Burs projemizle bugüne kadar toplamda 5622 öğrenciye karşılıksız burs verilmiş olup sağladığımız maddi desteğin ötesinde düzenlediğimiz kültür-sanat, eğitim faaliyetleriyle onların kişisel gelişimlerine katkı sağlamak birinci önceliğimizdir.” denildi.

Diğer burs haberimiz KYK Bursları Hakkında KYK Burs Başvuruları açıldı mı 2022

5/5 - (2 votes)
“Turing Burs Başvurusu 2022” üzerine bir yorum
Yorum yapın