Türkiye’de 400 bin TL den daha ucuz 1 araç kaldı

Hafta içi sıfır araç fiyatlarına gelen zamlardan sonra Türkiye’de 400 bin TL den daha ucuz sadece bir araç kaldı. İşte 400 TL’den daha ucuz olan o araç

Hem sıfır hem de ikinci el araba fiyatları artmaya devam ederken otomobil alma hayali kuranları bir kez daha düşündürecek haber geldi. 

400 bin tl den ucuz araç i10Pin

En ucuz araba 400 bin TL’den fazla… Sadece o araç kaldı

İşte o ek kalan araç ise Hyundai i10. Otomobil sektöründeki çip krizi, dövizdeki dalgalanmayla birleşince araba almak isteyenler hayallerine ulaşamadı. Günden güne artan otomobil fiyatlarına 6 ay ve 6 bin km kuralı da çare olmadı. 

Sıfır otomobil alma hayali kuranlar bu haber sizi yakından ilgilendiriyor. Küresel çip krizi, enflasyon ve döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle otomobil fiyatları aldı başını gitti. Son dönemde Türkiye’de sıfır araçların satışında da ciddi bir azalma var.

Sıfır araçlardaki pahalılık günden güne etkisini hissettiriyor. Buna göre Türkiye’de sıfır araç almak isteyen bir vatandaşın 400 bin TL’yi gözden çıkarması gerekiyor. 400 bin TL’nin altında yalnızca tek bir model kaldı. Hyundai i10 Kasım ayı itibariyle listede 331 bin 500 liradan satılıyor.

Orta Gelirlilere 100.000 Konut

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın