Türkiye’de fabrika çıkışlı 2.el araç dönemi

Araç fiyatlarının yüksek seyretmesinin ardından hem devlet kurumlar hem de özel sektör farklı çözümlere gidiyor. Renault fabrika çıkışlı 2.el araç dönemini başlatıyor.

Renault firması fabrika çıkışlı ikinci el araç dönemi için 2023 yılını işaret etti. Çalışmalarda sona gelindiğini belirten Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu, “İşlemler Bursa’daki Renault fabrikasında yapılacak. Başlangıçta 6 yaşına kadar araçlar yenilecek sonrasında bunu 10 yaşa kadar uzatacağız.” dedi.

Fabrika Çıkışlı 2.El Araç DönemiPin
Yenilenmiş araçlar için geri sayım

Fabrika Çıkışlı 2.El Araç Döneminde Garanti Sunulacak

Doğu yaptığı açıklamalarda araçların ilk etapta 6 yaşa kadar olanlarının yenileceğini daha sonra bunun 10 yıllık araçlara kadar çıkarılacağını anlattı. Yenilenmiş araçlarda ayrıca 2 yıl garanti de sunulacak.

Türkiye’deki ilk basit örneklerini kurumsal ikinci el şirketlerinde gördüğümüz yenilenmiş ikinci el araç pazarında işler büyüyor. Otomotiv devi Renault, Fransa ve İspanya’da ‘Refactory’ ismiyle hizmet veren fabrika çıkışlı ikinci el araç satışı modelini resmen Türkiye’ye getiriyor. Konuyla ilgili daha önce “Değerlendirme aşamasındayız” diyen Renault Group CEO’su Hakan Doğu, 2023 yılında faaliyetlerin başlayacağını belirterek, “Artık son aşamadayız. Teknolojik olarak yatırımlarımızın kararını verdik. Türkiye’de ikinci elin kaderini değiştireceğiz. Yeni bir oyun kuracağız. Muhtemelen diğer üreticiler bizi taklit edecek. Çünkü, otomobile doğru ulaşma yöntemi bu olacak. 10 yıl boyunca aracı sürekli yenileyip garantiler vererek, halkın güvenerek kullanacağı uygun fiyatlı araçlar yapacağız” dedi.

Eşi Vefat Edenlere Konut Desteği

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın