Whatsapp iPhone’ye olan desteğini sonlandırıyor. Artık o cihazlarda kullanılamayacak

Whatsapp son yılların en popüler anlık mesajlaşma uygulaması. Meta firmasına ait olan whatsapp iPhone cihazlara olan desteğini sonlandıracağını açıkladı. İşte whatsapp kullanılamayacak iPhone modelleri…

Whatsapp iPhonePin
Hangi cihazlarda whatsapp olmayacak

Günümüzde en çok kullanılan telefon markalarından birisi olan iPhone’nin bazı kullanıcılarına kötü haber Whatsapp’dan geldi. Meta firmasının bünyesinde yer alan uygulama bazı cihazlarda yakında uygulamanın kullanılamayacağını açıkladı.

Whatsapp’ın desteklemeyeceği iPhone modelleri

Türkiye’de en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında olan WhatsApp önümüzdeki dönemlerde bazı cihazlarda kullanılamayacak. WhatsApp, büyük bir değişiklik alacağı için önümüzdeki ay belirli cihazların, hizmetinden yararlanamayacağını belirten bir uyarı yayınladı.

Uygulamanın kullanılamayacağı cihazlar arasında iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 5C gibi modeller yer alıyor. Apple cihazları iOS 12’ye yükseltilebilen cihazlar arasındayken daha eski modeller WhatsApp’ı destekleyecek bir sisteme sahip olamayacak. Bu kapsamda bu modeller artık popüler mesajlaşma uygulamasını kullanamayacak.

Pin
24 Ekimde bazı iPhone modellerinde Whatsapp kullanılamayacak

Whatsapp iPhone’ye olan desteğin 24 Ekimde sonlandırılacağını açıkladı

Teknolojioku’nun yaptığı haberde Meta, artık WhatsApp için iOS 12’den daha eski sürümlere destek vermeyeceğini bildirdi. 24 Ekim’den sonra iOS 12’den daha eski sürüme sahip olan kullanıcılar, WhatsApp uygulamasını açtıkları zaman bir hata mesajı ile karşılaşacak. Eğer siz de bu cihazlara sahipseniz popüler mesajlaşma uygulaması için son dönemlerde olabilirsiniz. Bu kapsamda cihazlarınızı değiştirmeyi ya da daha farklı mesajlaşma uygulamalarını kullanmayı gözden geçirebilirsiniz.

Doğalgaz Destek Programı bu yıl da sürecek: Doğalgaz Desteği 1150 TL ‘ye kadar Başvurular e-Devlet üzerinden

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın