Teknofest Ankara’da yapılacak! Tarih ve yer duyuruldu.

Birkaç yıl önce T3 Vakfı’nın girişimiyle başlatılan TEKNOFEST, gençleri ve çocukları teknoloji konusunda eğitmeyi amaçlıyor ve ilk kez Ankara’da yapılacak. Türkiye’nin 100. kuruluş yıldönümü vesilesiyle başkent Ankara’da teknoloji rüzgarı estirilecek. TEKNOFEST, Türkiye’de ilk kez İstanbul’da başlıyor ve TEKNOFEST’e özel ‘sen geleceksin diye’ mottosu ile bir yolculuğa çıkacağı bildirildi.

Sadece Türkiye’nin değil dünya genelinde en büyük uzay, havacılık ve bilim ve teknoloji festivali Technofest Ankara’da 30 Ağustos’ta kapılarını Ankaralılara açacak. Etkinlik 30 Ağustos Çarşamba günü başlayıp 3 Eylül 2023 Pazar günü sona erecektir. Ankaralılar toplamda 5 gün boyunca teknolojinin atmosferini yaşayacak.

Ankara halkı, uzun zamandır beklenen etkinlik için gün saymaya başladı. TEKNOFEST internet sitesinden yapılan duyuruya göre, “6. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali” için Ankara ve İzmir’de boy göstermek adına geri sayım başladı. 27 Nisan ile 1 Mayıs tarihleri ​​arasında Atatürk Havalimanı’nda coşkulu bir şekilde gerçekleşen TEKNOFEST, İstanbul’da düzenen festivalde 2.547.000 ziyaretçi rekoru kırdı.

TEKNOFEST Ankara, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı nedeniyle 30 Ağustos ile 3 Eylül tarihleri ​​arasında Ankara’nın Etimemesgut ilçesinde bulunan Etimemesgut Havalimanı’nda düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir